Zalkar - Sprzedaż węgla

Najlepszy, polski węgiel w Piekarach Śląskich i okolicach

Jeśli szukasz pewnego składu węgla blisko Piekar Śląskich, zapraszamy do Zalkar w Bytomiu! Naszą siedzibę znajdziesz na Karbiu, przy ul. Świętej Elżbiety 35 – dojazd do nas z centrum Piekar Śląskich zajmie Ci zaledwie 13 minut! Jeśli nie masz możliwości do nas dojechać, możemy zamówiony opał dostarczyć do Ciebie – zupełnie za darmo!

Najlepszy węgiel w okolicy Piekar Śląskich

Nasz skład opału w pobliżu Piekar Śląskich sprzedaje wyłącznie polski węgiel. Dlaczego warto postawić na krajowy opał? Przede wszystkim, spełnia on wszelkie normy jakościowe, ma więc odpowiednio wysoką wartość opałową, zawiera niewiele popiołu, siarki i wilgoci. Kupując węgiel w naszym składzie, masz gwarancję otrzymania produktu o przeznaczeniu typowo energetycznym – podczas jego spalania, nie powstaną żadne spieki.

Oferujemy węgiel z kopalń Polskiej Grupy Górniczej (KWK Piast-Ziemowit, KWK ROW, KWK Murcki-Staszic, KWK Mysłowice-Wesoła) TAURON Wydobycie (ZG Janina, ZG Sobieski), z należącej do Węglokoksu Kraj KWK Bobrek-Piekary oraz z prywatnej kopalni PG Silesia.

Piekary Śląskie - węgiel do kotłów każdego typu

Szukasz opału do pieca starego typu, a może do kotła najnowszej generacji? Niezależnie, jakiego sortymentu węgla potrzebujesz – znajdziesz go w naszym składzie opału, blisko Piekar Śląskich. Oferujemy:

  • miał (0-31,5 mm) do kotłów rusztowych małej mocy,
  • groszek (8-31,5 mm) odpowiedni w przypadku kotłów podajnikowych,
  • orzech (25-80 mm), sprawdzający się najlepiej jako opał do kotłów zasypowych, kuchni węglowych i kominków,
  • węgiel gruby (40-63 mm) i kostkę (63-200 mm), do pieców żeliwnych i stalowych.

Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego sortymentu węgla do Twojego kotła? Skontaktuj się z nami!


Wysokiej jakości ekogroszek – Piekary Śląskie i okolice

Jeśli masz nowoczesny, niskoemisyjny kocioł retortowy, wybierz i zamów do Piekar Śląskich ekogroszek – w naszej ofercie znajdziesz jego szeroki wybór, zarówno w wersji pakowanej, jak i luzem. Ekogroszek powstaje z najlepszych, polskich węgli o wysokiej kaloryczności, niskiej popielności i zawartości siarki niższej, niż 1%. Jego stosowanie to gwarancja nie tylko wyższej efektywności spalania, ale również niższej emisji spalin.

Jeśli zależy Ci na czystym i skutecznym spalaniu, lecz posiadasz piec starego typu, możesz wypróbować oferowany przez nas koks opałowy – wysokokaloryczne i czyste paliwo, które w dodatku nie brudzi i nie kurzy.