Zalkar - Sprzedaż węgla

Najlepszy, polski węgiel w Chorzowie i okolicach

Szukasz sprawdzonego składu węgla w Chorzowie i okolicach, oferującego najwyższej jakości opał? Zapraszamy do Zalkar w Bytomiu – do naszej siedziby dotrzesz DK79 i DK94 w zaledwie 17 minut. Nie masz możliwości przyjechać po opał osobiście? Nasza firma posiada własny tabor samochodowy, możemy więc przewieźć zamówiony przez Ciebie węgiel w dowolne, wskazane miejsce. Ponadto, opał dowieziemy do Chorzowa zupełnie za darmo!

Najlepszy, polski węgiel w Chorzowie i okolicach

W naszym składzie opału oferujemy wyłącznie węgiel kamienny pochodzący z polskich kopalń – dysponujemy opałem z zakładów należących do Polskiej Grupy Górniczej, w tym z dawnych kopalń Katowickiego Holdingu Węglowego, słynących z wysokiej jakości węgli do celów energetycznych, a także z Węglokoksu Kraj, Południowego Koncernu Węglowego (TAURON Wydobycie) oraz z prywatnej kopalni PG Silesia. Węgiel wprost z polskich kopalń to gwarancja odpowiednich parametrów jakościowych –optymalnej wartości opałowej, niskiej zawartości siarki, wilgoci i popiołu, a także odpowiedniego typu węgla wg PN-82/G-97002.

Sortymenty węgla w okolicach Chorzowa do wszystkich zastosowań

W składzie węgla Zalkar zakupisz wszystkie, najpopularniejsze sortymenty węgla kamiennego. Oferujemy:

  • miał – o bardzo drobnym uziarnieniu, odpowiedni do kotłów rusztowych o małej mocy,
  • groszek – o uziarnieniu od 8 do 31,5 mm, znajdujący zastosowanie przede wszystkim w kotłach podajnikowych,
  • orzech – o uziarnieniu od 25 do 80 mm, powszechnie stosowany w kotłach zasypowych, kominkach i kuchniach węglowych,
  • gruby – o uziarnieniu od 40 do 63 mm, odpowiedni do pieców żeliwnych i stalowych
  • kostka – jeden z najgrubszych sortymentów, o uziarnieniu od 63 do 200 mm, o analogicznym zastosowaniu, jak węgiel gruby.

Dysponujemy również najlepszym ekogroszkiem w okolicy Chorzowa – w pełni ekologicznym, idealnym do stosowania w retortowych kotłach niskoemisyjnych najwyższej klasy. W naszej ofercie znajdziesz również wysokokaloryczny koks opałowy, znacznie czystszy i bardziej efektywny, niż tradycyjny węgiel kamienny.

Nie wiesz, jaki opał będzie najodpowiedniejszy w przypadku Twojego kotła? Skontaktuj się z nami – nasi eksperci pomogą Ci w doborze optymalnego rodzaju i sortymentu węgla.

Zamów węgiel do Chorzowa przez Internet!

Nasz skład opału w okolicy Chorzowa oferuje również możliwość zakupu węgla przez Internet – zarówno pakowanego, jak i luzem. Zamówiony opał dostarczamy za pośrednictwem firm kurierskich bądź własnym transportem – dysponujemy wywrotkami o ładowności od 2 do 26 ton, jesteśmy więc w stanie zrealizować nawet największe zamówienia, na terenie całej Polski. Ponadto, zapewniamy rozładunek węgla pod wskazanym przez Ciebie adresem. Dostawę opału do klientów z okolic Bytomia, w tym z Chorzowa, realizujemy bezpłatnie.

Zalkar to nie tylko wygoda zakupów, ale również konkurencyjne ceny i korzystne warunki finansowania. Oferujemy sprzedaż ratalną węgla z atrakcyjnymi warunkami kredytowymi, a także specjalne warunki zakupu dla klientów biznesowych.