Zalkar - Sprzedaż węgla

Skład opału Katowice i okolice

Jeśli chcesz kupić wysokiej jakości węgiel w pobliżu Katowic, odwiedź skład opału Zalkar w Bytomiu. Szybko i wygodnie dotrzesz do nas DTŚ i DW925, a podróż z centrum Katowic zajmie Ci zaledwie 23 minuty. Jeśli nie możesz odebrać węgla osobiście, możemy go dostarczyć za darmo w dowolne miejsce w Katowicach. Dowiedz się więcej o naszej ofercie:

Sortymenty węgla do każdego kotła - Katowice

Niezależnie, jaki piec czy kocioł węglowy posiadasz – w naszym składzie węgla blisko Katowic kupisz opał w każdym, popularnym sortymencie. Sprawdź, jaki węgiel sprawdzi się w przypadku Twojego pieca:

  • kocioł rusztowy o małej mocy – wybierz miał, czyli drobnofrakcyjny węgiel o uziarnieniu rzędu 0-31,5 mm,
  • kocioł podajnikowy – groszek (uziarnienie 8-31,5 mm) lub ekogroszek, w przypadku nowoczesnych kotłów niskoemisyjnych,
  • kocioł zasypowy, kuchnia węglowa, kominek – węgiel sortymentu orzech (25-80 mm),
  • piec żeliwny lub stalowy – węgiel gruby (40-63 mm) lub kostka (63-200 mm).

Jeśli chcesz upewnić się, że do Twojego kotła dany opał będzie odpowiedni, zapraszamy do kontaktu!
 

Wyłącznie polski węgiel - niedaleko Katowic

Skład opału, w pobliżu Katowic, Zalkar sprzedaje wyłącznie sprawdzony węgiel, pochodzący z polskich kopalń. Krajowy opał to gwarancja parametrów jakościowych, zgodnych z wymaganiami normy PN-82/G-97002 – kupując węgiel w naszym składzie, masz gwarancję, że będzie miał on odpowiednią kaloryczność, zawartość popiołu i siarki, a także, że podczas spalania nie będzie się spiekał. Dysponujemy węglem z:

  • kopalń Polskiej Grupy Górniczej – KWK Piast-Ziemowit, KWK ROW, KWK Murcki-Staszic, KWK Mysłowice-Wesoła,
  • zakładów Południowego Koncernu Węglowego (TAURON Wydobycie) – ZG Janina i ZG Sobieski,
  • KWK Bobrek-Piekary, należącej do Węglokoksu Kraj,
  • prywatnej kopalni PG Silesia.

Najlepszy ekogroszek w Katowicach i okolicach

W naszej ofercie znajdziesz również wysokiej jakości ekogroszek, powstały z polskich węgli energetycznych, wyróżniających się wysoką wartością opałową, niską zawartością siarki, popiołu i wilgoci. Ten rodzaj opału sprawdza się doskonale w przypadku kotłów retortowych najnowszej generacji i gwarantuje niską emisję spalin oraz mały wychód popiołu. Dysponujemy ekogroszkiem pakowanym oraz sprzedawanym luzem. Jeśli szukasz ekogroszku w Katowicach lub okolicy to zapraszamy do kontaktu!

Dysponujesz piecem starej generacji, a Twój dom jest słabo ocieplony? Wypróbuj koks opałowy – paliwo o wyższej kaloryczności i zarazem czystsze, niż nieprzetworzony węgiel kamienny. Spalając tego rodzaju koks, emitujesz mniej zanieczyszczeń, a przy tym zapewniasz sobie optymalne ogrzewanie.